Білімділер поралы
загрузка...

Қарапайым геометриялық фигуралармен танысу (нүкте, түзу, сәуле, кесінді)

Мектеп: НИШ Көкшетау қаласы
Мұғалімнің аты - жөні: Сабитова А. С.

Қарапайым геометриялық фигуралармен танысу (нүкте, түзу, сәуле, кесінді)
Математика 1 сынып
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар
Сабақ тақырыбы: Қарапайым геометриялық фигуралармен танысу (нүкте, түзу, сәуле, кесінді)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 3. 1. 1 геометриялық фигураларды: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрышты бір бірінен ажырату және атау
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар білу керек:
Геометриялық фигуралардың аталуын.
Көпшілігі:
Заттарды түсі, пішіні, өлшемі бойынша салыстырады, топтастырады.
Кейбір оқушылар:
Қоршаған ортадан сәйкес фигураларды тауып айта алады.
Бағалау критерийлері: - берілген геометриялық фигураларды ажыратады және тиісті түспен бастырып сызады.
Тілдік мақсаттар: Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрыш
Құндылықтарды дарыту: Бір - біріне достық көмек
Пәнаралық байланыстар: Дүниетану, ғылымға ену, математика
АКТ қолдану дағдылары: Геометриялық фигураларды тақтада сызу.
Санамақты әншілермен бірге айта алу.
Бастапқы білім Заттарды біріктіру, алу.
Сабақтың басы 5 минут
Ертеңгілік шеңбер»
«Пішіндер» әнін бірге айту, көрсету
Айтылған пішіндерді қайталап шығу
Сабақтың ортасы 5 минут
"Ертеңгілік шеңбер"
«Пішіндер» әнін бірге айту, көрсету
Айтылған пішіндерді қайталап шығу
1. Логикалық тапсырма «Қандай фигура артық?»
Қорытынды: пішіні бойынша – дөңгелек артық, себебі қалғандары – үшбұрыш;
түстері бойынша – жасыл үшбұрыш, себебі қалғаны – сары түсті.
2. Ойын «Сөйлемді аяқта!» Тақтада:
Сары шаршы үлкен, ал........
Қызыл шаршы кішкентай, ал.......
3. Қорытынды: Сонымен, «Геометрия» елінің тұрғындары кім екен?
Фигураларды атап беріңдерші.

ІІІ. Жаңа сабақ.
1. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру
Бүгін біз осы елдің жаңа тұрғындарымен танысамыз, оларды салыстырамыз да
ажыратуға үйренеміз.
2. Практикалық жұмыс. Жіппен жұмыс:
- Қатты тартсақ - жіп қандай болады? - түзу сызық
- Жіпті бос ұстасақ – жіп не істейді? - қисық сызық
- Екі шетін байласақ жіп неге ұқсайды? - тұйықталған сызық
- Байлағанды шешсек - жіппен не болады? - тұйықталмаған сызық
Тақтада жұмыс: түзу, қисық, тұйықталған, тұйықталмаған сызықтарды оқушылардың
өздеріне салғызу.

3. Қорытынды: «Геометрия» елінің маңызды тұрғындар – сызықтармен таныстық.
- Сызықтар қандай болады?
- Қалай ойлайсыңдар, олардың керегі неде?
- Олардың көмегімен не сызуға болады?
Маркерлік тақтаға фигураларды салғызу: үшбұрыш, төртбұрыш, дөңгелек, сопақша.

Сергіту сәті «Көңілді күн»
1. Оқулық бойынша жұмыс.
Заттарды пішіні арқылы салыстыр
Түсі арқылы
Өлшемі арқылы салыстыру
Сол жақтағы заттардың оң жақтағы заттардан айырмашылығын табу.
Сыныптан түстері бірдей затты, пішіндері бірдей затты, өлшемі бірдей заттарды табу. Дәлелдеу.
(Ө ) Дәптермен жұмыс
62 - 63 - беттер
Ғарыш кемесінің жүрген жолын сызық арқылы көрсету Тақтадан

Таратпа материал

Интербелсенді тақта
Суреттер
Жұмыс дәптері
62 - 63 - бет
Топпен жұмыс:
1топ – № 1
2 топ – № 2
3 - топ - №3
түзу сызықтарды – қызыл қарындашпен, тұйықталған – сары түспен, тұйықталмаған – жасыл қарындашпен бастыр.
4 - топ - №4
Ерте болған оқушыларға тапсырмалар беру.
Таратпа материал

Қарапайым геометриялық фигуралармен танысу (нүкте, түзу, сәуле, кесінді). жүктеу
Материал рейтингісі:
  • 0
барлық дауыс бергендер: 0
Басқа жаңалықтарды оқу:
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Үздік жаңалықтар
Бәйге бөлімі
  • Having fun. Abilities.

    To learn and practise Can/can't. To develop the pupil's habits of reading, speaking and writing, to support an interest to the English lesson.
  • Әртүрлі саладағы модельдер

    модель түрлерімен ажырата білуге, модель түрлерін анықтауға, модельдеудің қажеттілігін, оның пайдасын түсіндіру; оқушының шығармашылығын, ойлау қабілетін арттыру; еркін пікір білдіру мен өзара ...
  • Жұлдызды аспан

    Жұлдызды аспан – шоқжұлдыздар мен жұлдыздар олардың атаулары мен белгіленулері туралы ақпарат беру, айырмашылығын көрсету.
  • Зат есімнің септелуі

    Зат есімнің септелуі туралы түсінік беру. Септік жалғауларымен таныстырып, олардың сұрақтарын меңгерту. Оқушылардың топпен жұмыс істеу, ойлау, есте сақтау, зерделеу қабілеттерін дамыту.
  • Жұмбақ математика

    1 - ден 5 - ке дейін тура және кері санау, геометриялық пішіндерді ажырату; жұмбақ құрастыру, логикалық тапсырмаларды орындау арқылы балалардың тілін, ой – өрісін, ойлау қабілетін дамыту. ...
  • «Наурыз» С. Сейфуллин

    С. Сейфуллиның «Наурыз» өлеңді мәнерлеп оқиды. Сыни ойлауға үйренеді. Өлеңді жан - жақты талдайды. Жеке тұлға ретінде шығармашылыққа, іздемпаздылыққа баулу.
  • Ш. Мұртаза «Эльза – кішкентай періште»

    Жазушының өмірі мен шығармашылығынан мәлімет беру, үзіндіні толық талдау арқылы оқырманның рухани жан дүниесін байытудағы көркем шығарманың күш - қуатын таныту, идеялық мәнін ашу.
  • Презентацияларды құру. Безендіру шаблондары

    Презентацияны құру технологиясы туралы білімдерін қалыптастыру. Презентацияны жасауда өз шаблондарын құру технологиясын үйрену және оны практикада қолдана білу.
Соңғы пікірлер
Өз пікіріңді білдір
5 күндік оқу кестесі дұрыс па?
Ия керемет
Бұрыннан күткем
Еш өзгеріс келтірмеді
Маған бәрібір
Жоқ бұрынғысы дұрыс еді
Сайтта кім бар
Барлығы: 277
Қолданушылар: 0
Қонақтар: 277
Роботтар: 2
Ілмек сөздер
Сайт статистикасы
Яндекс.Метрика