Бізбен байланыс
kum2017@yandex.ru
WhatsApp: +7 705 241 87 47

Спортпен айналысамыз

28 наурыз 2017, Сейсенбі
Спортпен айналысамыз
Сабақта қол жеткізуге тиіс мақсаттары: Т1 назарын шоғырландырып тыңдау;
Ж4 Тілдің грамматикалық нормаларын сақтап жазу;
А1 Сөз көлемі және сөздік қорының алуандығы;
А2Тыңдаған мәтіндер бойынша өз пікірін дәлелдеу және қорытындылау;
Т2 Сөздер мен терминдердің мағынасын түсіндіру.
Сабақтың мақсаттары: Барлық оқушылар істей алады:
Берілген материалдың мағынасын түсінеді, сөздерді жіктейді, есімдіктерді, демеулік шылауларды атап, мысалдар келтіре алады.
Кейбір оқушылар істей алады:
Қорытынды жасай алады, сұрақ қоя алады.

Басы
Ой қозғау
1. Сәлемдесу
2. Ұйымдастыру кезеңі –
Біздің мектепте қандай спорт үйірмелері жұмыс істейді?
Кім қандай үйірмеге барады?
Қазақ халқының қандай ұлттық ойындарын білеміз?

Топқа бөлу
Түрлі - түсті доптарды таңдап алу арқылы топқа бөлу – топ басшысы басқа түс алған оқушы болады (6 көк, 6сары, 2ақ).
(доптың арт жағына сұрақ жазылған) –

Осының алдындағы оқу
Үй тапсырмасын тексеру –
125 - 126 беттер ережені қайталау – 6 ұпай

3. Мақсатты анықтау
Т1назарын шоғырландырып тыңдау;
Ж4 Тілдің грамматикалық нормаларын сақтап жазу;
А1 Сөз көлемі және сөздік қорының алуандығы;
А2Тыңдаған мәтіндер бойынша өз пікірін дәлелдеу және қорытындылау; Т2 Сөздер мен терминдердің мағынасын түсіндіру
Қандай нәтиже күтеміз
Оқушылар сөздердің мағынасын түсінеді; сөздік қорын пайдалана отырып, берілген тапсырмаларды мүмкіндігінше сауатты орындайды, жіктеу есімдіктерді, өздік есімдікті, етістіктің болымсыз түрін, демеулік шылауды ажырата біледі.

Ортасы
Оқулықпен жұмыс
ІІ. Топпен жұмыс
1 - тапсырма - «Дені сау адам» сызбасын толтырамыз – 5 ұпай.
2 - тапсырма - 1 - топ – кел, сал
2 - топ – жүр, тазала –
сөздерін жекеше, көпше жіктейді - 5 ұпай.
3 - тапсырма - осы сөз тіркестерінен етістіктің болымсыз түрін, демеулік шылау жасаймыз - 5 ұпай.

Сергіту сәті
Дәптермен жұмыс
«Ханталапай» ойыны – 2 рет ойнаймыз.
4 - тапсырма – сұрақ қою арқылы сөйлемнен жіктеу есімдігін табамыз – 4 ұпай
«Он сұрақ» - оқушы сұрақ қою арқылы қандай сөз жазылғанын табады – 2 рет

Бағалау
Оқушылардың еңбегін бағалау

Соңы
Бүгінгі сабаққа қысқаша шолу жасау
Спорттың пайдасы қандай?

Үй тапсырмасы
139 бет 2 - тапсырма мәтінді жалғастыру
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек»

Алматы облысы, Талдықорған қаласы,
Абай атындағы №1 орта мектеп - гимназиясының
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Алимбекова Жумагиз Жолшиевна

Толық нұсқасын жүктеу
2 149
0
1 дауыс
Оқи отырыңыз
Көрісу
Көрісу
Еліміздің батыс өңірлерінде Наурыз мейрамына алдын ала үлкен дайындықтар жасалады. Өйткені, қыстан аман - есен шыққан халық бір - бірімен қауышып, амандық, саулық сұрасады. Осы тұста есте қалатын мерекелердің бірі - 14 наурыз Көрісу мерекесі. Сол
Step 1. Food and drink
Step 1. Food and drink
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) *Жеміс, сусын, көкөністің ағылшынша аттарын айта алу *countable/ uncountable зат есімдерді айыра алуы *Қазақтың ұлттық тағамдары туралы ағылшын тілінде айтуға дағдылану
Баскетбол үйірмесі. Сын есім
Баскетбол үйірмесі. Сын есім
Жан – жақты білімін кеңейту, ауызекі сөйлеу дағдысын арттырып, есте сақтау қабілетін дамыту Оқушыларды салауатты өмір сүруге, спортпен шұғылдануға баулу
Жалғау
Жалғау
Қосымшалардың қызметтері әр түрлі болатынын байқату. Сол арқылы жалғау туралы түсінік беру. Жұрнақ пен жалғауды ажырата білуге үйрету. Оқушыларға жұрнақ пен жалғаудың түбір сөзге жалғану заңдылықтарын аңғартып, жалғаудың қызметі туралы білімдерін
Шылау
Шылау
Шылаудың басқа сөз таптарынан мынандай айырмашылықтары бар екні түсіндіріледі. - Шылаудың толық мағынасы болмайды. - Сөйлем ішінде шылау сөйлем мүшесі бола алмайды. - Шылаулар сөз бен сөзді, сөйлем мен сөйлемді байланыстырады. - Шылаулар өзі
Пікірлер (0)
Ақпарат
Қонақ,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.