Батыр бабаларым. Абылай
Білім беру ұйымының атауы | |||||||||||||||
Пәні: | Әдебиеттік оқу | ||||||||||||||
Бөлім: | Өзім туралы | ||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | |||||||||||||||
Күні: | |||||||||||||||
Сынып: | 2сынып | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | №5 сабақ. Батыр бабаларым. Абылай | ||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу | ||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Өлеңдегі маңызды ақпаратты белгілеуді үйренеді Сұрақтың жауабын мәтіннен тауып оқиды | ||||||||||||||
Құндылықтар және оның мақсаты: | ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру | ||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут | Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Оқу жылдамдығыңды кестеге түсір, бағала
Тақырыпты ашу «Галареяға саяхат» әдісі Тақтаға ілінген қазақ батырларының суреттері мен есімдерімен танысады
Жаңа тақырып 1-тапсырма Ребусты шеш Жауап: Абылай, Қабанбай Қазақ батырлары туралы білетініңді айт Абылай хан туралы мәліметтермен танысады
2-тапсырма Түсініп оқы «Абылай» өлеңін түсініп оқы және мазмұнын айт Сөздік жұмыс Үш жүздің барлық ұланы-бүкіл қазақ халқы Қолбасшы-әскерге басшылық жасайтын адам
3-тапсырма «Спикер» әдісі Өлеңде Абылай хан туралы не айтылған? Оның батырлығын білдіретін сөздерді тауып оқы. ЕБҚ Суреттегі көңіл күйді айтып бер.
ФС тапсырмасы 4-тапсырма Суреттердегі көңіл күйді білдіретін сөздерді тауып жаз Қуанышты хабар келді. Сыныптың намысын қорғады. Өз нұсқаларыңды айтыңдар. 5-тапсырма «Бір ауыз сөз» әдісі Қазақ халқы кімдерді «батыр» деп атаған?
| Амандасып, жақсы тілектер тілейді Кестені толтырады, ауызша айтып береді Қазақ батырларымен танысады Ребусты шешеді Мәліметтермен танысады Өлеңді түсініп оқиды Жаттығу жасайды Бір оқушы шығып, Абылайға мінездеме береді Көңіл күй туралы айтады Өз ойларынан көңіл күйді білдіреді Барлық оқушы бір ауыз сөзбен жауап береді Кері байланыс жасайды | Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Банкомат» әдісі
Дескриптор: Оқу жылдамдығын кестеге түсіреді-1б Өзін өзі бағалауды үйренеді-1б
Дескриптор: Ребусты шешіп, батырлардың аттарын табады-1б Қазақ батырлары туралы білетінін айтады-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқиды-1б Мазмұнымен жұмыс жасайды-1б
Дескриптор: Абылай ханға мінездеме береді-1б Батырлық рухты түсінеді-1б
Дескриптор: Суреттердегі көңіл күйді білдіретін сөздерді тауып жазады-1б Өз нұсқаларын айтады-1б Батыр сөзінің мағынасын біледі -1б «Аралда» әдісі | суреттер Суреттер Кесте оқулық
оқулық Әлеуметтік желі https://www.youtube.com/watch?v=SEQzdDBbfb4 оқулық Қимылдар
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.