Өлең оқимын. Менің өмірім
Білім беру ұйымының атауы | ||||||
Пәні: | Әдебиеттік оқу Алматыкітап | |||||
Бөлім: | Өзім туралы | |||||
Педагогтің аты-жөні: | ||||||
Күні: | ||||||
Сынып: | 2 сынып | |||||
Сабақтың тақырыбы: | № 6 сабақ. Өлең оқимын. Менің өмірім. | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 2.2.2.1 мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу | |||||
Сабақтың мақсаты | Өлең туралы түсінік алады Өз ойын, сезімін жеткізуді үйренеді | |||||
Құндылықтар және оның мақсаты: | ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут | Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Батыр бабалар туралы мәліметтер айт. Қазақ батырларының есімдерін ата. Тақырыпты ашу «Оқу мен жазуға даярлық» әдісі Оқушылар төмендегі жетекші сұрақтарға жауап береді. – Өлеңді кім жазады? – Өзің білетін бір шумақ өлеңді жатқа оқы. – Қай сөздер ұйқасып тұр?. Оқушылар өз білімімен бөліседі. Жаңа тақырып 1-тапсырма «Қойын дәптер» әдісі Оқушылар оқулықтан Жамбыл Жабаев туралы мәліметтерді оқып, танысады. Қажетті деректерді жазып алады. 2-тапсырма «Мәнерлеп оқы» әдісі Оқушылар мәтінді тізбек бойынша оқиды. Оқыған мәтін мазмұнын топта талдап, мазмұнын топта баяндайды. 3-тапсырма «Сұрақ-жауап» айдары Оқушылар сұрақтарға жауап береді. – Кейіпкердің қуанышын қай сөзінен байқауға болады? («Бұл – менің өмірімдегі бақытты сәттердің бірі еді»). «Нейрожаттығулар» әдісі Жазылым 4-тапсырма Бала Жамбылдың қандай қабілеттерін байқағаныңды жаз Жауап: Жамбыл домбыра тартып, ән салуды ұнатқан 5-тапсырма Қорытындылау сұрағы: Мәтіннен қандай әсер алдың? Үй тапсырмасы Жамбыл Жабаев пен Сүйінбай ақын туралы үлкендерден сұра, қосымша мәлімет ізде.
| Қимылдар жасайды, амандасады Өлеңді мәнерлеп оқиды Өлең туралы өз ойларын айтады Әңгімелесу өткізеді Мәтінмен жұмыс жасайды Сұраққа жаувп береді Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Өз ойын айтады Кері байланыс жасайды | Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Лейс» әдісі Дескриптор: Батыр бабалар туралы мәліметтер айтады-1б Қазақ батырларының есімдерін атайды-1б
Дескриптор: Өлең туралы өз ойларын айтады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Мәтіннің тақырыбын анықтайды-1б Негізгі ой туралы дәлелдермен негіздейді-1б
Дескриптор: Сұраққа нақты жауап береді-1б Жазылым емлесін сақтап жазады-1б Тамаша жауап! Дескриптор: Бала Жамбылдың қандай қабілеттерін байқағандығын жазады-1б Жазылым емлесін сақтап жазады-1б Керемет! «СМС» әдісі | суреттер Суреттер оқулық оқулық
оқулық Таратпа материал Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
Сабақтың толық нұсқасын жүктеу
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.