Көктемгі ауа райы. Етістіктің шақтары

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Сауаттылыққа білімділікке үйрету, алған білімдерін пысықтау.
Дамытушылық: Көктем туралы білімдерін жинақтап, сөйлеу әрекетін дамыту, сөздік қорын молайту. Ойлау қабілетін дамытып, ойын жүйелі түрде жеткізуге үйрету.
Тәрбиелік: Қазақ тіліне деген сүйіспеншілігін арттыру. Оқушыларды отаншылдыққа, адамгершілікке, туған жерін, тілін сүюге тәрбиелеу. Табиғатты қорғауға, аялауға, құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ - жауап, жеке - топтық жұмыс,
суретпен жұмыс.

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі
II. Жаңа сабақ:
а) Кіріспе
б) Сабақтың барысын, мақсатын айту
1. Жұмбақ шешу.
- Балалар, мен сендерге жұмбақ айтайын, ал сендер шешуін табыңдар.
Қар еріп су ағады,
Сарқырап сайға толады.
Күн ұзарып жылиды,
Бұл қай кезде болады?
- «Көктемде»
- Дұрыс айтасыңдар, балалар, бұл көктемде болады. Ендеше біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:

Көктемгі ауа райы
Етістіктің шақтары
Біздің бүгінгі сабақта қойған негізгі мақсатымыз:
1) Көктем туралы білетіндерін жинақтай отырып ойымызды жүйелеп айту.
2) Сөйлеу әрекетімізді дамыту.
3) Сөздік қорын молайту.
4) Қазақ тіліне деген қызығушылығын арттыру.
- Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше, ол – Саяхат сабағы.
- Ал саяхатқа шығу үшін біздің қолымызда не болу керек?
- Карта.
- Дұрыс айтасыңдар, ендеше мен сендерге қазір саяхат картасын таратып беремін.
1 - аялдамамыз.
1. Әңгімелесі тобы (Сұрақ - жауап)
2. Келесі аялдамамыз.
Сөз сыры мұражайы.
Айлардың шығу тарихы.
- Балалар, әр айдың өзінің шығу тарихы бар. Көктем айларының тарихы нені білдіреді?
Наурыз – көктемнің бірінші айы. Парсыша «нау» - жаңа, «руз» - жыл деген сөзді білдіреді. Оны халық «Ұлыстың ұлы күні» деп құрметтейді.
Сәуір – көктемнің екінші айы. Бұл айда күн күркіреп, найзағай жарқырайды. «Сәуір болмай, тәуір болмас» деген мақал бар.
Мамыр – көктемнің үшінші айы. Бұл айда құстар ұя жасап балапан шығарады. Мамыр тоқшылық деген ұғымды білдіреді.

3. Келесі аялдамамыз.
Сөздік алқабы.
1) Сабаққа байланысты жаңа сөздермен таныстыру.
2) Мағыналарын түсіндіру.
3) Сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастыру.

4. Келесі аялдамамыз.
Сөйлем көлі. Сурет бойынша жұмыс.

5. Келесі аялдамамыз.
Грамматика тауы (Етістіктің шақтары)

III. Грамматикалық тақырыпты бекіту. Тапсырмалармен жұмыс
Тақтамен жұмыс.
Жарқырайды деген сөзді үш шақта жіктеу.

6. Келесі аялдамамыз.
Сөйлесу. Оқулықтағы мәтін бойынша диалог құрастыру.

IV. Сабақты қорыту.
1) Етістіктің шақтары, олардың жасалу жолы.
2) Көктем туралы сұрақтар.

V. Бағалау
VI. Үйге тапсырма. 108 - бет 3 - тапсырма
Материал рейтингісі:
  • 0
барлық дауыс бергендер: 0
Басқа жаңалықтарды оқу:
Ақпарат
Қонақтар,тобындағы қолданушылар пікірін білдіре алмайды.
Үздік жаңалықтар
Серіктестер жаңалықтары
  • Атомның құрылысы. Атомдық құбылыстар тарауын қайталау

    Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебінің физика пәні мұғалімі Есенжолова Күлман
  • Интеллектуалды ойын

    Мақсаты: 1. Ойын түрінде оқушылардың, қазақ тілі, математика дүниетану пәндері бойынша білім деңгейлерін байқау, жетілдіру. 2. Жеке, топтық жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, дамыту. 3. Оқушыларды ...
  • Көктемдегі қауіпсіздік

    Сабақтың мақсаты: А) білімділік: Оқушыларға көктемдегі қауіпсіздік туралы түсіндіру; Ә) дамытушылық: Шығармашылық қабілеттерін, қол моторикаларын, ойлауын дамыту; Б) тәрбиелік: Салауатты өмір салтын, ...
  • 1-ден 10-ға дейінгі сандар. Геометриялық денелер. Шар, текше, цилиндр, пирамидамен таныстыру.

    Білім беру саласы: «Таным», «Қатынас» Ұйымдастырылған оқу іс - әрекет: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру Тақырыбы: 1 - ден 10 - ға дейінгі сандар. Геометриялық денелер. шар, текше, ...
  • Ақшақар мен түлкі

    Қызылорда қаласы, "Бегім Ана " балабақшасының тәрбиешісі Бегимбаева Гүлбаршын Нұртайқызы
  • Бұл қай кезде болады?

    Қызылорда қаласы, "Бегім Ана " балабақшасының тәрбиешісі Бегимбаева Гүлбаршын Нұртайқызы
  • Негізгі тригонометриялық тепе теңдіктер

    Сабақтың мақсаты: І. Білімділік: Оқушылар негізгі тригонометриялық формулаларды білу, негізгі тригонометриялық тепе - теңдіктерді қолданып, әр түрлі тәсілдермен шешу жолын білу. ІІ. Дамытушылық: ...
  • Иван Андреевич Крылов. Басни

    Учитель русского языка и литературы У. Б. Балмаканова Саратской СШ Айтекебийского района, Актюбинской области
Әкімшілікпен хабарласу
Эл.почта: kum2017@yandex.ru

Жеке хабарлама жіберу

Жарнама беру
Өз пікіріңді білдір
Қандай бәйге ұйымдастырылса қатысар едіңіз?
Ұстаздар арналған
Оқушыларға арналған
Сурет салудан
Өлең жазудан
Шығарма жазудан
Білімділер аруы
Сайтта кім бар
Барлығы: 73
Қолданушылар: 0
Қонақтар: 73
Роботтар: 3
Соңғы пікірлер
Ілмек сөздер
Сайт статистикасы
Яндекс.Метрика